Kurs Mojżesz


Kurs Mojżesz to formacja uzdolnienia i wyzwolenia do posługi. Jest to czas, w którym śledząc życie i postać Mojżesza możesz zobaczyć siebie samego jako osobę zdolną do posługi ze swoimi mocnymi i słabymi stronami. Śledząc życie Mojżesza możesz jako lider (animator) zobaczyć samego siebie i nauczyć się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i wychodzić „poza pustynię”. Kurs ukazuje, jak stać się liderem otwartym na Boży plan i pracującym we wspólnocie przyjaciół. Mojżesz jest liderem, który sam będąc wolny, może uwalniać swój lud z niewoli i prowadzić go ku ziemi obiecanej, nie zapominając przy tym o przygotowaniu swego następcy, który kontynuowałby dzieło wyzwolenia. Kurs o liderze chrześcijańskim i jego planie pastoralnym. Kurs Mojżesz to kurs duchowości.

Dla kogo? Dla osób odpowiedzialnych we wspólnotach lub chcących się formować na odpowiedzialnych. Kurs dedykowany jest zarówno dla świeckich jak i kapłanów oraz sióstr zakonnych.

Warunki uczestnictwa:
– kurs dla osób pełnoletnich,
– przeżycie trzech z podanych kursów: NOWE ŻYCIE, EMAUS, JAN
– uczestnictwo we wspólnocie katolickiej,
– posiadanie odpowiedzialności we wspólnocie lub chęć formowania się na odpowiedzialnego

  • Termin: 29.06.-02.07.2023
  • Zapisy https://sneczestochowa.org/kursy/formularz/?kurs=134
  • Początek: w czwartek godz. 18:00 (kolacja),  rejestracja uczestników od godz. 17:00
  • Zakończenie: w niedzielę ok. godz. 20:00
  • Ofiara na pokrycie kosztów uczestnictwa: 460 zł (z wyżywieniem i noclegami)
  • Zaliczka: 200 PLN przy zapisie (w przypadku rezygnacji uczestnika z kursu zaliczka nie jest zwracana), pozostałą kwotę (280 zł) należy uiścić w dniu rozpoczęcia kursu w recepcji. UWAGA: Dane do przelewu zostaną przesłane w wiadomości zwrotnej po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Prosimy o uważne wpisywanie adresu mailowego oraz sprawdzenie folderu SPAM w przypadku braku wiadomości.
  • Prosimy zabrać ze sobą: Biblię (Stary i Nowy Testament), długopis, notatnik, obuwie zamienne
  • Miejsce: Przystanek Wiara, ul. Radomska 25, Częstochowa